Patronat medialny

Film Old Fashioned

Komedia romantyczna w duchu chrześcijańskim – Old Fashioned w kinach od 23 czerwca.
Czystość przedmałżeńska – zasady dla prawdziwych twardzieli z charakterem

Film Old FashionedOld Fashioned to historia Clay’a Walsha (Rik Swartzwelder), który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami. Na jego drodze staje Amber Henson (Elizabeth Ann Roberts), która uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem. Spotkanie tych dwoje wywraca świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują im trzymać się od siebie z daleka.  Dwie zranione dusze, które mają za sobą pierwsze zakochania i tak zwany okres „burzy i naporu”, starają się zakochać tym razem na zawsze. Czy Clay wyjdzie poza mur zasad, który wokół siebie zbudował, a ona przezwycięży lęki i rany z przeszłości?

„W miłości nie chodzi o szukanie jej, ale o stawanie się nią”

– to zdanie usłyszymy w filmie Old Fashioned. Trudno o bardziej trafne określenie budowania związku opartego na wartościach. Czas, wytrwałość, skupienie się na cechach osobowości partnera powinno być kluczem do sukcesu. Bo czy pary, które swoją znajomość zaczynają od seksu, będą potrafiły zbudować trwały związek oparty na miłości i szacunku? Czy takie zasady retro mają szansę we współczesnym świecie? Ile trzeba mieć w sobie siły, by pozostać wiernym własnym zasadom?

Już 23 czerwca na ekrany polskich kin wchodzi amerykańska produkcja Old Fashioned – pięknie sfilmowana, głęboka opowieść o miłości, czystości przedmałżeńskiej i chrześcijańskich wartościach.

„Chciałem opowiedzieć historię miłosną, która poważnie traktuje chrześcijańskie zasady i wartości, a przy tym zainspiruje widzów do przemyśleń w oparciu o rozmowy bohaterów, o miłości i relacji między dwojgiem doświadczonych życiem ludzi”

– powiedział Rik Swartzwelder, autor scenariusza, reżyser, współproducent i odtwórca głównej roli w filmie.

 

gatunek: dramat obyczajowy, romans
kraj prod. USA
język: angielski, polskie napisy
reżyseria: Rik Swartzwelder
scenariusz: Rik Swartzwelder
producenci: Nathan Nazario, Dave DeBorde, Nini Hadjis, Rik Swartzwelder, William K Baker, Stephen Campanella
produkcja: Skoche Films, Motion Picture Pro Studios
czas projekcji: 115 minut
premiera: 18 września  2014 (Temecula Valley, USA)

USA: 6 lutego 2015

Polska: 23 czerwca 2017

strona PL: www.old-fashioned.pl
Facebook: www.facebook.com/OldFashionedPolska/
trailer PL: https://youtu.be/w76H9z_QtSs
dystrybucja PL: Kondrat-Media www.kondrat-media.pl
obsada: Elizabeth Ann Roberts (Zabójcze umysły, Southland, Dr House, Kości, CSI), Rik Swartzwelder (The Least of These, War Prayer), Dorothy Silver (Skazani na Shawshank, Przepowiednia), Tyler Hollinger (Black Dog, Red Dog; Trust Me, I’m a Lifeguard; Przepraszam, że żyję), LeJon Woods (Tylko teraz), Nini Hadjis, Maryann Nagel (Miłość znajdzie cię wszędzie: Valentine, Epicentrum), Joseph Bonamico, Lindsay Heath, Anne Marie Nestor, Ange’le Perez